DWULETNIA SZKOŁA REALIZACJI DŹWIĘKU

DWULETNIA SZKOŁA REALIZACJI DŹWIĘKU

50 % rabatu w pierwszym semestrze nauki!

CZYTAJ WIĘCEJ

Poniżej kilka sylwetek wykładowców prowadzących zajęcia w Szkołach Artystycznych.

Tomasz Grzyb

wykładowca na kierunku Fotografia we Wrocławiu i w Warszawie

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego, specjalizuje się w tematyce stosunków etnicznych. Jako badacz i fotoreporter podróżował na obszary zamieszkałe przez mniejszości narodowe i w strefy konfliktów etnicznych m.in.: Irak, RPA, Wenezuela. Pierwszym poważnym kontaktem z fotografią była dla niego rejestracja życia społeczności rumuńskich Romów we Wrocławiu w 1998 r. Pracował jako nauczyciel fotografii i edukacji wielokulturowej w projektach realizowanych na terenie Polski, RPA, Wenezueli i Autonomii Palestyńskiej. Od 2008 r. wykładowca przedmiotów zawodowych związanych z fotografią we wrocławskich szkołach policealnych.
Strony artysty: www.tgrzyb.com, www.demotix.com/users/tomasz-grzyb/profile

  Daria Milecka

  wykładowca na kierunku Aranżacja wnętrz we Wrocławiu

  Architekt wnętrz, malarka, kulturoznawca. Absolwentka kulturoznawstwa Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Wydziału Architektury Wnętrz PWSSP we Wrocławiu. Dyplom z malarstwa uzyskała w pracowni prof. Wandy Gołkowskiej. Uczestniczka licznych wystaw krajowych i zagranicznych, sympozjów artystycznych oraz plenerów malarskich. Obecnie adiunkt w Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu w Pracowni Rysunku i Malarstwa.

   Monika Tobiańska-Porc

   wykładowca na kierunku Grafika komputerowa oraz Wizaż i stylizacja w Katowicach
   Malarka, nauczyciel. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Autorka cyklu malarskiego „Śląska rzecz”, który stworzyła dzięki stypendium  Marszałka  Województwa   Śląskiego. Laureatka wielu  konkursów plastycznych. Jej prace wystawiane były między innymi w Londynie, Mińsku, Pradze i Warszawie. Malarstwo Moniki Tobiańskiej, poprzez przedmioty oraz przestrzenie, opowiada o człowieku. Artystka eksperymentuje ze sztuką, łącząc techniki malarskie, rysunkowe i graficzne. Zajmuje się także rysunkiem i  fotomontażem. Współpracuje z ogólnopolską szkołą „Strefa rysunku” oraz prowadzi warsztaty w bytomskim LO. Uwielbia sztukę gotycką i ikono-pisarstwo. W wolnym czasie zgłębia język hiszpański oraz tańczy salsę.

    Dorota Gorjainow

     wykładowca na kierunku Aktorstwo w Warszawie

    Aktorka teatralna i filmowa, Absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. Od 1989 r. aktorska Teatru Syrena w Warszawie. Podczas XVI Festiwalu Szkół Teatralnych Łódź – nagroda Radia Łódź za rolę Marii w przedstawieniu „Choroba młodości” Ferdynanda Brucknera. Współpracowała ze stołecznymi teatrami Projekt Teatr Warszawa i Teatr Ochoty. Zagrała również role filmowe jak i gościnnie w licznych serialach. Wybrana filmografia: PAKT, Poranek Kojota, Trędowata, Blondynka, Ojciec Mateusz, Na dobre i na złe, Niania, Prawo Agaty, Ranczo, Wyjazd integracyjny, Kryminalni, M jak Miłość, Plebania.

     Laura Łącz

     wykładowca na kierunku Aktorstwo w Warszawie

     Absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie oraz Filologii Polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Znana z ról teatralnych takich jak: Flora w Panu Geldhabie, Roxana w Cyrano de Bergerac, Kaśka w Kluczniku, czy Violetta w Kordianie. Wielokrotnie wcielała się w główne postacie kobiece w prapremierach sztuk Sławomira Mrożka w reżyserii Kazimierza Dejmka. Występowała zarówno w filmach fabularnych m.in. Dłużnicy śmierci, Kamienne tablice, jak i w popularnych polskich serialach: 07-zgłoś się, Klan. Jej talent aktorski został uhonorowany licznymi wyróżnieniami, w tym prestiżową nagrodą im. Zbyszka Cybulskiego.

      Paweł Bąkowski

      wykładowca na kierunku Fotografia we Wrocławiu
      Artysta i fotograf, który pod okiem jednej z najwybitniejszych polskich artystek współczesnych Natalii Lach - Lachowicz ukończył fotografię na Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Twórca intermedialny i multidyscyplinarny. Jeden z pomysłodawców i członków Fundacji MOMO. W swoich pracach koncentruje się przede wszystkim na postmodernistycznej grze z odbiorcą. Strona artysty: www.pawelbakowski.com

       Roma Szafarek

       wykładowca na kierunku Wizaż i stylizacja we Wrocławiu

       Absolwentka pedagogiki medialnej na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. Ukończyła Szkołę Makijażu Profesjonalnego i Stylizacji Anity Folaron, Akademię Wizażystki „Maestro” Olafa Tabaczyńskiego, Szkołę Makijażu i Charakteryzacji Teatralnej „Maska” Ewy Niedźwiedź i Jolanty Łobacz oraz analizę kolorystyczną pod okiem specjalistów z firmy Kryolan. Bogate doświadczenie zawodowe zdobywała zarówno w zakresie charakteryzacji teatralnej jak i filmowej. Praktyczne umiejętności rozwijała również jako face-designer dla Giorgio Armani Cosmetics. Na co dzień, jako właścicielka pracowni „Makijaż Od Kuchni”, chętnie dzieli się swoją wiedzą i kunsztem charakteryzatorskim, prowadząc liczne szkolenia indywidualne i grupowe, zarówno dla początkujących, jak i profesjonalistów. Zaangażowanie dydaktyczne oraz profesjonalizm przyniosły Romie Szafarek nominację do tytułu „Przedsiębiorczej Kobiety Roku” w konkursie organizowanym przez Gazetę Wyborczą.

        Andrzej Sobek

        wykładowca na kierunku Organizacja produkcji filmowej i telewizyjnej w Katowicach
        Absolwent Wydziału Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego. Dziennikarz, prezenter, lektor, wydawca, producent, scenarzysta, reżyser. Kierownik Redakcji Programów Artystycznych i Publicystyki. Autor teleturniejów, programów muzyczno-młodzieżowych i rozrywkowych np. LALA, filmów dokumentalnych, promocyjnych, reklam, teledysków, programów publicystycznych, studyjnych. Organizator, promotor i koordynator imprez min. Festiwal JAROCIN, KORZENIE ROCKA, Road menadżer grupy AYA RL itd. Dyrektor Wodzisławskiego Centrum Kultury 2006-2009, wydawca, pomysłodawca GAZETY WODZISŁAWSKIEJ i WODZISŁAWSKIEJ TELEWIZJI INTERNETOWEJ, koordynator projektów kulturalnych, unijnych i promocyjnych. Niezależny producent telewizyjno-filmowy, koordynator i menedżer kultury, organizator wystaw, wernisaży, imprez, koncertów, festiwali. Rzecznik prasowy, dyrektor artystyczno-kreatywny, konsultant PR.

         Bartosz Badura

         wykładowca na kierunku Aktorstwo w Poznaniu Aktor, tancerz, performer. Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie, na Wydziale Teatru Taoca. Studiował również w San Diego State University (USA) na Wydziale Muzyki i Taoca. Prowadził liczne warsztaty w kraju, jak i zagranicą (Niemcy, Włochy, Łotwa, Portugalia, Korea Płd.). Uczestniczył również w programie wymiany artystycznej w Escola de Dança – Conservatório de Macau w Chinach. Jeszcze na studiach wystąpił w filmie reżyserii Andrzeja Wajdy, Agnieszki Holland i Agnieszki Dylewskiej – I była miłośd w getcie. Związany z Teatrem im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim. Zagrał tytułową rolę w spektaklu Ony (reż. A. Moś- Kerger), który prezentowany był w ramach 7. edycji programu Instytutu Teatralnego – Teatr Polska. Finalista 20. Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej. Znalazł się u boku takich aktorów jak Jan Englert czy Adam Ferency w prestiżowym rankingu – 22. Subiektywnym Spisie Aktorów Teatralnych autorstwa Jacka Sieradzkiego, redaktora

          Anna Jackiewicz

          wykładowca na kierunku Aranżacja wnętrz w Warszawie

          Projektantka wnętrz, malarka. Absolwentka Wydziału Architektury Wnętrz Warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych i Collegium da Vinci na kierunku pedagogicznym. Dyplom z architektury wnętrz uzyskała w pracowni prof. zw. Przemysława Marka Krajewskiego. Uczestniczka licznych wystaw i plenerów malarskich. Od wielu lat zajmuje się projektowaniem wnętrz mieszkalnych i użyteczności publicznej. W swojej pracy szczególną uwagę poświęca zrównoważonemu rozwojowi. Duży nacisk kładzie na problemy społeczne. W wolnym czasie uprawia jogging, bierze udział w biegach górskich i wyprawach rowerowych..

           Grażyna Grasa Nowacka

           wykładowca na kierunku Fotografia w Poznaniu

           Fotografik, performer, scenograf, poetka. Członek Związku Polskich Artystów Fotografików. Ma na swoim koncie wiele nagród i wyróżnień w dziedzinie fotografii, grafiki i literatury. Wystawy jej prac można oglądać w kraju i za granicą. Jak sama o sobie mówi, jest wędrowcem. Adoruje szczególnie kino nieme, taniec współczesny, teatr tańca, porzucone przedmioty i zapomniane zakamarki świata. Chętnie uczestniczy w ciekawych projektach i zaprasza do współpracy przy własnych inicjatywach. Pasją Grażyny Grasy Nowackiej jest projektowanie okładek do wyimaginowanych płyt muzycznych.

            Aleksandra Mikołajczyk

            wykładowca na kierunku Aktorstwo w Warszawie Absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi oraz Lee Strasberg Theatre and Film Institute w Nowym Jorku. Obecnie doktorantka Wydziału Aktorskiego w łódzkiej Szkole Filmowej. Uczestniczka warsztatów aktorskich z Nancy Bishop, Richardem Pagano, Krzysztofem Zanussim, a także aktorką Teatru Grotowskiego – Teresą Nawrot. Związana z teatrami w Łodzi, Bydgoszczy i Warszawie. W swoim dorobku aktorskim ma zarówno role komediowe, jak również dramatyczne. Szerszej publiczności znana z ról w serialach telewizyjnych, takich jak: „Na wspólnej”, „Brzydula”, „Ojciec Mateusz”, czy „Na dobre i na złe”.

             Marta Puchłowska

             wykładowca na kierunku Aranżacja wnętrz i Grafika komputerowa w Warszawie

             Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych na Wydziale Malarstwa. Stypendystka Uniwersytetu Sztuk Pięknych Mimar Sinan w Stambule na Wydziale Tradycyjnych Tureckich Sztuk. Studiowałam kulturoznawstwo na Uniwersytecie Warszawskim, gdzie obecnie studiuję turkologię. Współpracuje z Instytutem Kultury Tureckiej Yunus Emre w Warszawie jako artystka ebru. Prowadzi przedmioty z rysunku, malarstwa i kompozycji plastycznej..

              Tomasz Woliński

              wykładowca na kierunku Grafika komputerowa w Warszawie
              Absolwent Wyższej Szkoły Promocji w Warszawie. Grafik, grafika komputerowa jest połączeniem pasji w pracy. Laureat wielu konkursów wiązanych z logotypami: m.in. dla Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie, C4 Retail Lab, Fonetika. W swojej pracy dydaktycznej przekazuje możliwie jak najprościej, ale zarazem jak najwięcej z otaczającego nas świata. Jego grafiki to połączenie minimalizmu z symboliką. Obecnie odpowiada za materiały POS i elementy komunikacji wizualnej dla Carrefour Polska. Strona grafika: www.tomaszwolinski.pl.

               Ewa Nawrot

               wykładowca na kierunku Aktorstwo w Poznaniu

               Karierę artystyczną rozpoczęła już w wieku 7 lat w Państwowej Szkole Muzycznej w Wieluniu. Wówczas okazało się, że posiada nie tylko talent w zakresie gry na skrzypcach, lecz także śpiewu. Można jej posłuchac m.in. na płytach: „Niewinni Czarodzieje” (utwory: „Drive” i „Pora bez Ciebie”), „Polskie leniwe serwuje Novika” (utwór „Sen”) oraz „Komputa Groove” kolektywu dj’skiego Slope (utwór „There’s no friendship after love”). Ewa Nawrot posiada niezwykle charakterystyczną barwę, łączącą wyjątkową eskpresję i delikatność, dzięki której wprowadza słuchaczy w świat orientalnych brzmień.

                Julia Kaczmarczyk - Piotrowska

                wykładowca na kierunku Aranżacja wnętrz w Poznaniu

                Abiturientka Liceum Plastycznego im. Piotra Potworowskiego i absolwentka Akademii Sztuk Pięknych Wydziału Edukacji Artystycznej. Uzyskała dyplom z wyróżnieniem w zakresie sztuk plastycznych oraz pedagogiki sztuki w Pracowni Rzeźby u prof. Jacka Jagielskiego. Ukończyła również projektowanie graficzne. Jej prace wystawiane były na ponad siedmiu wystawach indywidualnych i trzydziestu zbiorowych. Zaangażowana w realizację projektów artystycznych, takich jak 'Formy fraktalne' i 'Pocztówki z wystaw', znajduje czas na prowadzenie autorskich zajęć terapeutycznych dla dzieci. Od lat czynnie działa w Wielkopolskim Związku Artystów Rzeźbiarzy.

                 Aleksandra Wojciechowska

                 wykładowca na kierunku Aranżacja wnętrz w Poznaniu

                 Magister Wydziału Architektury i Urbanistyki Politechniki Poznańskiej. Ma na swoim koncie realizację indywidualnych zleceń między innymi dla Muzeum Archeologicznego w Poznaniu, Senso Studio oraz Akademii Filmowej w Łodzi. Jej pasją jest aranżacja przestrzeni zarówno indywidualnych (mieszkalnych), jak i publicznych. Aleksandrę Wojciechowską interesuje architektura współczesna, projektowanie mebli oraz historia sztuki nowoczesnej.

                  Tomasz Nowak

                  wykładowca na kierunku Realizacja dźwięku w Katowicach

                  Studia muzyczne w specjalizacji dyrygenckiej ukończył na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Śląskiego. Umiejętności poszerzał i doskonalił na różnego rodzaju kursach i warsztatach mistrzowskich, prowadzonych przez najwybitniejszych polskich dyrygentów. Jako muzyk zespołowy oraz orkiestrowy, brał udział w wielu krajowych i międzynarodowych wydarzeniach artystycznych w Holandii, Niemczech, Czechach i Norwegii. Obecnie współpracuje z kilkoma orkiestrami, aktywnie uczestnicząc w przeglądach i festiwalach muzycznych. W Regionalnym Ośrodku Edukacji wykłada od 2010 r., a prowadzone przez niego zajęcia cieszą się ogromnym zainteresowaniem słuchaczy.

                   Teresa Kwiatkowska

                   wykładowca na kierunku Realizacja dźwięku i Aktorstwo w Poznaniu

                   Aktorka, nauczyciel emisji głosu. Ukończyła wrocławską Państwową Wyższą Szkołę Teatralną. Wielokrotnie nagradzana m.in. na Festiwalu Dramaturgii Współczesnej „Rzeczywistość przedstawiona” oraz Międzynarodowym Festiwalu Komedii „Talia”. Laureatka czterech Złotych Masek oraz dwukrotnie nagrody Rozgłośni Polskiego Radia w Bydgoszczy. Od 2004 roku związana z Teatrem Polskim w Poznaniu. Jako wykładowca udowadnia, że emisja głosu, fonetyka i dykcja stanowią podstawę w pracy realizatora dźwięku, który jest współreżyserem danego przedsięwzięcia.

                    Bożena Kowalik

                    wykładowca na kierunku Taniec oraz Aktorstwo w Katowicach

                    Absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Ludomira Różyckiego w Bytomiu oraz Pedagogiki Tańca w warszawskiej Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina.Z pasją i zaangażowaniem przekazuje swoje zamiłowanie do tańca, prowadząc między innymi zajęcia na Akademii Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach.

                     Przemysław Koserczyk

                     wykładowca na kierunku Realizacja dźwięku w Poznaniu

                     Konstruktor monitorów dźwiękowych, kolumn i głośników. Na co dzień związany z firmą PRO-TONSIL. Znany jako twórca renomowanego zestawu nagłośnieniowego SIESTA. Prasa branżowa oraz tematyczne portale internetowe zasięgają jego opinii i rekomendacji w kwestiach technicznych. Wypowiedzi Przemysława Koserczyka można znaleźć m.in. w miesięczniku „Hi FI – Hi-End” oraz na stronie 'High Fidelity'.'

                      Joanna Węgrzynowicz-Nowak

                      wykładowca na kierunku Aktorstwo w Katowicach

                      Absolwentka Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach na wydziale wokalno – instrumentalnym, specjalność śpiew solowy. Jest laureatką międzynarodowych konkursów wokalnych, koncertuje w Polsce i za granicą. Brała udział w kursach wokalnych prowadzonych przez wybitnych Profesorów śpiewu takich jak Teresa Żylis–Gara, Ingrid Kremling–Domański, Olga Pasiecznik czy Izabella Kłosińska. Jest nauczycielem śpiewu solowego na wydziale wokalnym w Zespole Szkół Muzycznych w Sosnowcu.

                       Grzegorz Rzechówka

                       wykładowca na kierunku Realizacja dźwięku w Poznaniu

                       Swoje umiejętności zawodowe rozwijał dzięki współpracy z czołowymi polskimi zespołami m.in. Acid Drinkers, Lombard czy Arka Noego. Co roku, jako dyrektor techniczny, jest odpowiedzialny za nagłośnienie, popularnego w Szwajcarii i w Europie Zachodniej, świątecznego show „Cirrus Connelli”. W wigilijnych inscenizacjach pojawiają się sławy międzynarodowe takie jak Miloš Forman czy Martina Hingis. Zajęcia Grzegorza Rzechówki odbywają się w studiu nagraniowym.

                        Sebastian Wojtarowicz

                        wykładowca na kierunku Organizacja produkcji filmowej i telewizyjnej w Warszawie

                        Operator filmowy i telewizyjny. Jest absolwentem Wydziału Radia i Telewizji na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Autor zdjęć do kilkuset reportaży, w tym wielu nagradzanych, http://m.in/ m.in. nagrodą Grand Press. Pracował na wielu planach filmowych i telewizyjnych. Współpracował z TVP, TVN, Polsat, RTL7, Canal+. Pracował na planach zdjęciowych wielu polskich seriali, m.in. : „M jak miłość”, „Samo Życie”, „Egzamin z Życia”, „Linia Życia”, „Plebania”, „Klan”, „Bulionerzy”. Autor wielu wystaw fotograficznych. Publikował na łamach Przekroju.

                         Magdalena Zięba

                         wykładowca na kierunku Charakteryzacja w Katowicach Ukończyła Francuską Szkołę Makijażu, Stylizacji i Charakteryzacji w Krakowie. Nieustannie rozwija doświadczenie zawodowe, współpracując z młodymi artystami – zarówno filmowcami, jak i fotografami. Wizje artystyczne realizuje podczas licznych sesji zdjęciowych, pokazów mody, planów filmowych, telewizyjnych i teatralnych. Ponieważ makijaż i charakteryzacja stanowią jej największą pasję, wykonuje także makijaże okolicznościowe dla klientów indywidualnych.

                          Michał Rzepka

                          wykładowca na kierunku Aktorstwo w Warszawie

                          Reżyser teatralny, wykładowca praktyki i teorii teatralnej. Spektakle teatralne Michała Rzepki zdobyły wiele nagród, a ich prezentacje miały miejsce m.in. w Teatrze Nowym w Łodzi, Teatrze Arlekin w Łodzi, Teatrze Małym, Teatrze im. St. Jaracza w Olsztynie, Open Różewicz Festiwal, Międzynarodowym Festiwalu Teatralnym „Maski” w Poznaniu, Łódzkich Spotkaniach Teatralnych, Teatrze Studyjnym czy w Instytucie im. Jerzego Grotowskiego we Wrocławiu..